Нормативно-правові документи

Про організований початок 2020/2021 навчального року





Щодо організованого завершення 2019/2020 навчального року та зарахування до закладів загальної середньої освіти http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/72580/

Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2019/2020 навчальному році http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/72369/

Щодо особливостей організації освітнього процесу під час карантину


Лист МОН № 1/9-176 від 25.03.20 року http://osvita.ua/legislation/Vishya_osvita/72042/



Про повну загальну середню освіту

Закон України "Про повну загальну середню 

освіту"читайте ТУТ


І. Совсун: Президент видав указ про «Рік математики»http://osvita.ua/blogs/69950/


Шкільні атестати для випускників замінять на свідоцтва


У ВР зареєстрували проект закону про мобінг на роботі


Відповідає міністр: чи має дитина прибирати у школі?


Нормативно-правові документи виховної роботи ЧИТАЙТЕ ТУТ

Методичні рекомендації Лист МОН України



ІНСТРУКЦІЯ 
щодо організації та проведення екскурсій і подорожей з учнівською та студентською молоддю 
Документ читайте ТУТ

Про забезпечення права дітей на оздоровлення та відпочинок в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, підпорядкованих органам управління освітою

Детальніше ТУТ


Про скасування медкартки Детальніше ТУТ



МОН скасувало Положення про батьківські комітети. Докладніше ТУТ



Щодо шкільної форми Лист МОН України

Новий Закон про освіту
Новий закон «Про освіту», що був ухвалений парламентом і 25 вересня підписаний президентом, набрав чинності у четвер 28 вересня. Текст документа опублікований на сайті парламенту та газетою «Голос України».
Реформа шкільної освіти безпосередньо стосується інтересів декількох мільйонів осіб, серед яких учителі, школярі та їхні батьки.
За словами міністра освіти Лілії Гриневич, освіта залишається чи не єдиною сферою в Україні, що застрягла у радянському минулому з його методами формування особистості, фабричним принципом «всі мають бути однаковими» та знаннєвим підходом – коли на дітей висипають тонну інформації, змушують її завчити, але не пояснюють, як цим користуватись та навіщо воно потрібно.
Автори ухваленого закону наголошують, що документ створює можливості для розвитку компетентнісного навчання. Зокрема, у законі закладено ключові компетентності й наскрізні вміння, якими має володіти учень після закінчення школи. Серед них вільне володіння державною мовою, математична, загальнокультурна та екологічна компетентності, підприємливість, інноваційність, економічна компетентність тощо.
У новий закон закладена нова система мотивації та підвищення кваліфікації вчителів. Зокрема, документ передбачає систему добровільної зовнішньої незалежної сертифікації вчителів. Планується, що це буде перевірка педагогів на володіння предметом, уміння спілкуватись з дітьми та використання сучасних методик компетентнісного навчання. Вчителі, які успішно пройдуть сертифікацію, отримуватимуть 20% надбавки до зарплатні.
Також будуть розширені способи підвищення кваліфікації для педагогів. Закон надає можливість учителям обирати місце та форми підвищення кваліфікації, яку можна буде отримати на тренінгах, у профільних установах та інших навчальних закладах.
Загальна кількість годин для підвищення кваліфікації вчителя впродовж 5 років не може бути меншою 150 годин. Вчитель має сам визначити коли та де проходити підвищення кваліфікації.
Закон повністю ліквідує атестацію шкіл. Також ліквідуються інспекції в районних управліннях освіти. Передбачається, що консультаційні послуги, для тих хто їх потребуватиме, надаватимуть методичні кабінети.
Натомість забезпечення якості освіти буде здійснювати Державна служба якості освіти. При цьому автори нового закону зазначають, що головною метою діяльності служби якості будуть не санкції, а рекомендації.
Законом передбачене створення реальної автономії школи, іншої системи управління та фінансова прозорість. Згідно з документом, директори обиратимуться за конкурсом. Закон передбачає, що директори зможуть самі призначати своїх заступників і педагогічний склад.
Наказ МОН України про навчальні програми 5-9 класи

Зміни до навчальних програм 5-9 класи

Перелік програмового забезпечення 2017/2018 н.р.

Немає коментарів:

Дописати коментар